Sól warzona
jest solą drobną, jednorodną o śnieżnobiałym kolorze. Otrzymuje się ją w
procesie parowania i krystalizowania solanki. Sól warzona w procesie produkcji
zostaje oczyszczona z większości mikroelementów naturalnie znajdujących się w
pokładach solnych. Jej zaletą jest brak osadu po rozpuszczeniu w wodzie.
Sól kamienna jest solą naturalną zawierająca wiele cennych mikroelementów
niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka . Wydobycie soli
prowadzone jest tradycyjną metodą górniczą . Dalej sól jest poddawana obróbce
mechanicznej, czyli kruszeniu i mieleniu, a następnie sortowaniu. Dzięki
zastosowanej metodzie uzyskujemy sól w szerokiej gamie uziarnienia zarówno
drobnoziarnistą jak i gruboziarnistą . Polecamy również peklosól – mieszankę
soli z azotynem sodu, która stosowana jest w przemyśle mięsnym, a służy do
peklowania mięsa . Peklosól w skuteczny sposób wpływa na barwę , bogaty smak i
aromatyczny zapach peklowanych wyrobów. Co najważniejsze, wydłuża trwałość
mięsa i produktów mięsnych . Każda z tych soli może, na życzenie klienta,
zawierać jod (jodanu potasu).
Sól paszowa jest jednym z ważniejszych dodatków do produkcji pasz dla zwierząt hodowlanych. Znajduje również zastosowanie przy dokarmianiu zwierząt leśnych. Sól jako źródło sodu i chloru wpływa na równowagę jonową płynów ustrojowych zwierząt. Uzupełnianie niedoborów tych pierwiastków wpływa pozytywnie na ich organizmy. Sól paszowa chroni zwierzęta przed odwodnieniem jak i nadmiernym nabieraniem wody.
Czytaj więcejIntensywna produkcja zwierzęca powoduje zwiększenie zapotrzebowania organizmu zwierząt w składniki mineralne , których nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć w paszach w odpowiednich ilościach . Zaleca się więc dla ich uzupełnienia stosować lizawki solne zawierające sól paszową. Lizawki mimo swojej niskiej ceny są nie ocenionym źródłem sodu i chloru dla zwierząt. Umożliwiają im ich intuicyjne pobieranie w zależności od potrzeb zwierząt. Kompozycja mikroelementów zarówno w soli paszowej, jak i lizawkach jest doskonałym uzupełnieniem diety zwierząt hodowlanych i leśnych. Ponadto sól pastewna wraz z minerałami wpływa pozytywnie na mleczność zwierząt, co bez wątpienia jest jej dodatkową korzyścią. Cena soli paszowej jest bardzo niska dlatego biorąc pod uwagę wszystkie korzyści płynące z jej podawania, zdecydowanie warto wzbogacać nią pokarm zwierząt.
Nasza sól spełnia wszystkie niezbędne normy i wymogi, kontrolujemy jej skład laboratoryjnie aby oferować produkt możliwie jak najwyższej jakości.
Sól i tabletki solne służą do regeneracji urządzeń zmiękczających wodę. Są prostą receptą na utrzymanie wszystkich instrumentów instalacji w świetnym stanie, co dla użytkownika jest gwarancją wieloletniej bezproblemowej eksploatacji. Woda w większości ujęć w Polsce charakteryzuje się wysoką zawartością związków wapnia i magnezu (twardością). Twardość wody powoduje zbędne zużycie środków zmiękczających, a także powstawanie kamienia kotłowego, który zmniejsza wydajność procesu grzewczego i znacznie zwiększa zużycie paliwa.
Czytaj więcejZmiękczanie wody polega na usunięciu z wody składników powodujących jej twardość. Proces ten zachodzi w wymiennikach jonowych. Gdy zdolność jonowymienna złoża zostanie wyczerpana poddawane jest ono procesowi regeneracji za pomocą solanki. Zmiękczanie jest zazwyczaj jednym z zjawisk zachodzących w stacji uzdatniania wody do celów spożywczych, grzewczych, chłodniczych oraz innych procesów technologicznych.
Charakterystyka urządzeń uzdatniających wodę wymaga stosowania soli do stacji uzdatniania wody, w momencie gdy wymienniki jonów zostają wyeksploatowane, sól do zmiękczania wody regeneruje je i przywraca do pełnej wydajności.
Wyeliminowanie osadzania się kamienia w instalacjach wodnych wszelkiego zastosowania znacznie wpływa na ich wydajność oraz żywotność.
Oferowana przez nas sól do uzdatniania wody spełnia wszystkie normy i wymagania producentów instalacji zmiękczających i uzdatniających wodę. Ponadto nasza sól do zmiękczania wody wolna jest od jakichkolwiek zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić podzespoły zmiękczaczy i uzdatniaczy.
Dysponowanie miękką wodą wpływa zatem korzystnie na wielu płaszczyznach począwszy od ochrony naszych instalacji wodnych, skończywszy na tak prozaicznych rzeczach jak brak kamienia osadzającego się na wyposażeniu domowym mającym kontakt z wodą.
Obecny rozwój przemysłu wykazuje coraz wyższe zapotrzebowanie na sól, okazuje się że znajdujemy ją w znakomitej większości wyrobów. Wraz z wytwarzaniem nowych produktów rozwija się wachlarz branż, w których znajduje zastosowanie sól przemysłowa . Niewiele jest zakładów produkcyjnych które nie kupują soli przemysłowej. Na uwagę zasługuje przemysł chemiczny i kosmetyczny oraz farmaceutyczny. Sól jest składnikiem proszku do prania, płynu do mycia naczyń i innych detergentów. Jest używana również do produkcji kosmetyków. Dobór rodzaju soli przemysłowej zależy od indywidualnych potrzeb producentów.
Sól warzona jest solą drobną, jednorodną o śnieżnobiałym kolorze. Otrzymuje się ją w procesie parowania i krystalizowania solanki. Sól warzona w procesie produkcji zostaje oczyszczona z większości mikroelementów naturalnie znajdujących się w pokładach solnych. Jej zaletą jest brak osadu po rozpuszczeniu we wodzie. Sól kamienna jest solą naturalną zawierająca wiele cennych pierwiastków chemicznych. Wydobycie soli prowadzone jest tradycyjną metodą górniczą . Dalej sól jest poddawana obróbce mechanicznej, czyli kruszeniu i mieleniu, a następnie sortowaniu. Dzięki zastosowanej metodzie uzyskujemy sól w szerokiej gamie uziarnienia zarówno drobnoziarnistą jak i gruboziarnistą